Kontakta oss

Linda Nehlstedt  
VD
 
            Katarina Kihlberg
Redaktionschef
 
                  Sylvia Svensson
Trädgårdsskribent
 
    Annonsbokning
Emil Magnusson
emil@odla.nu

 
  Kundtjänst:
0451-610 30
Måndag-fredag
09.00 - 16.00
 
Postadress:
OdlaNu i Sverige AB
Box 80
280 10 Sösdala
  Besöksadress:
Storgatan 8
280 10 Sösdala
  Bankgiro 5577-1208
Org.nr. 556725-9493
SE556725949301

 

Annonsera på Odla.nu

Vill man nå ut till trädgårdsmänniskor är Odla.nu den perfekta platsen att synas på. Under högsäsong har hemsidan över 25 000 besökare per dag och nyhetsbrevet som regelbundet skickas ut till mer än 200 000 prenumeranter är ett av de allra största digitala nyhetsbreven i Sverige.

Det finns olika möjligheter att annonsera på Odla.nu och den vanligaste formen av annonsering är bannerannonsering överst på sidorna eller till höger om den redaktionella texten.

Maila för bokning Emil Magnusson

 

Vi som jobbar på Odla.nu

Linda Nehlstedt, vd
Jag arbetar med vår långsiktiga strategi, marknadsföring, personalfrågor m.m.
linda.nehlstedt@odla.nu 

Göran Carlsson, inköpschef
Jag arbetar med våra erbjudanden på Odla.nu där du kan köpa växter och andra trädgårdsartiklar.
gc@odla.nu

Katarina Kihlberg, redaktionschef
Jag ansvarar för innehållet på Odla.nu. Har du synpunkter eller förslag så kontakta mig gärna.
katarina@odla.nu

Heléne Lundström, webbredaktör & forumvärd
Jag arbetar med att producera och publicera material till sajten på Odla.nu samt med att koordinera vårt forum.
helene@odla.nu

Sylvia Svensson, trädgårdsskribent och reporter
Jag skriver de flesta artiklar och gör reportage här på Odla.nu. Jag svarar också på trädgårdsfrågor.
sylvia@odla.nu

Staffan Nilsson, teknisk chef
Jag ansvarar för vår övergripande tekniska strategi vilket inkluderar hård- och mjukvara, serverhantering, kort sagt allt teknisk som sker bakom Odla.nu.
staffan@odla.nu

Tina Tronäss, administrativ chef
Jag ansvarar för fakturering, annat kontorsarbete och ser till att du som kund får svar snabbt när du kontaktar oss.
tt@odla.nu

Maria Folkunger, administratör
Jag arbetar med beställningar och svarar på mail och i telefon.
maria@odla.nu

Monica Ahl, administratör
Jag arbetar också med beställningar och svarar på mail och i telefon.
monica@odla.nu

Bengt Håkansson, logistikchef
Jag har hand om planering så att alla kunder får sina beställningar. Jag är också miljöansvarig.
bengt@odla.nu

Stefan Johansson, växthusansvarig
Jag arbetar också med beställningar och sköter om växterna vi säljer

Peggy Erlandsson, lagerarbetare
När du beställer fröer, lökar och andra växter på Odla.nu ser jag till att du får det du beställt.

Kenni Johansson, lagerarbetare
Jag arbetar också med postorderhantering och hjälper till där det behövs.

Emil Magnusson, annonsbokning
Vill du veta mer om annonsering på Odla.nu kan du kontakta mig.
emil@odla.nu

—>